Kataraktas operācija

NĀKOTNES TEHNOLOĢIJA KALPO JUMS JAU TAGAD

FEMTOSEKUNŽU TEHNOLOĢIJA

Mēs ar prieku Jums paziņojam, ka Latvijā, Dr. Solomatina acu centrā, ir parādījusies jauna, inovatīva lāzera tehnoloģija kataraktas operācijai. Femtosekunžu lāzers VICTUS sniedz izcilus rezultātus gan kataraktas, gan lāzerrefrektīvās korekcijās.

Victus Logo
Victus

Divas lieliskas kataraktas operācijas metodes

TRADICIONĀLĀS KATARAKTAS OPERĀCIJAS LAIKĀ

Ārsts izmanto asmeni un pēc tam ultraskaņas viļņus, atsūkšanu un irigāciju, lai atdalītu un izņemtu apduļķoto lēcu un sagatavotu aci jaunas dzidras lēcas ievietošanai.

Operācijas priekšrocības:
1. Plaši izplatīta un pienesama cena;
2. Efektīva kataraktas likvidēšana standarta situācijās;
3. Labi rezultāti izmantojot standarta optiskos implantus.

Operācijas trūkumi:
1. Mehānisko instrumentu izmantošana (mikroskalpeļi);
2. Augsts apkārtējo audu bojājumu risks, kā pie lāzeroperācijas;
3. Grūtāk sasniegt teicamus optiskos rezultātus izmantojot premium klases optiskos implantus.

KATARAKTAS LĀZEROPERĀCIJĀ

Ārsti izmanto precīzu lāzera staru, lai atvieglotu apduļķotās lēcas izņemšanu un sagatavotu aci jaunas dzidras lēcas ievietošanai. Jauno lāzeru darbībai ir raksturīga precizitāte, vienlaikus līdz minimumam samazinot ultraskaņas viļņu izmantošanu. Ārsta iemaņas papildina precīza datorvadība un lāzera stara nemainīgums. Šādai manipulācijai ir lieliski piemērots modernizētais VICTUS® lāzers.

Kataraktas lāzeroperācijas priekšrocības:
1. Netiek izmantoti skalpeļi un mehāniskie instrumenti;
2. Drošākā operācija acs struktūrai;
3. Nodrošina izcilu kontroli visos operācijas etapos;
4. Ļauj sasniegt maksimālu efektu izmantojot premium klases optiskos implantus.

Kataraktas lāzeroperācijas trūkumi:
1. Operācijas cena ir augstāka, kā pie tradicionālās kataraktas operācijas;
2. Pieejama tikai labi aprīkotās klīnikās.

Kas ir Katarakta?

Katarakta ir jebkāda veida acs lēcas un tās kapsulas apduļķojums. Acs lēca, analoģiski fotoaparāta lēcai, fokusē attēlu uz acī esošās gaismas jutīgās struktūras – tīklenes. Tā ir novietota uz acs ābola aizmugurējās virsmas. Acs lēca, kuru skar katarakta, pakāpeniski zaudē savu caurspīdīgumu un top blīvāka, kas izraisa redzes pasliktināšanos. Duļķainu acs lēcu var pielīdzināt netīram stiklam, caur kuru ir ļoti grūti redzēt aiz tā notiekošo. Apmēram tā uz pasauli skatās cilvēki kas cieš no kataraktas. Atšķirībā no stikla, acs lēca, diemžēl, nav tik viegli notīrāma.

Kā notiek operācija?

Katarakta

1.

Lai procedūras laikā Jūs nejustu diskomfortu, Jūsu acis pirms tam tiks sagatavotas pielietojot anestēzijas līdzekļus.

Katarakta

2.

Tiek veikts neliels iegriezums, lai ar mazu instrumentu (pildspalvas gala lielumā) izjauktu duļķaino kataraktu.

Katarakta

3.

Standarta vai premium intraokulārās lēcas implants tiek ievietots caur to pašu mazo griezuma vietu.

Katarakta

4.
Standarta vai premium intraokulārās lēcas implants tiek atlocīts un novietots savā pastāvīgajā pozīcijā.

Šodien mūsu klīnika ir vienīgā Baltijas valstīs, kur var veikt kataraktas operāciju izmantojot FemtoCataract lāzertehnoloģiju. Vēl pirms vairākiem gadiem, kataraktu operēja izmantojot ultraskaņu. Šodien jau ir pieejama vēl mūsdienīgāka tehnoloģija, kura ļauj droši un saudzīgi likvidēt kataraktu izmantojot lāzera staru. Operācijas laikā ķirurgs pilnība kontrolē visus acs parametrus ar mikronu precizitāti. Pateicoties iebūvētam attēla skenerim un augstas izšķirtspējas iekārtas jaudai, ārsts redz stāvokli vismazākajai acs struktūrai reālā laika režīmā. Tas ļauj sasniegt lieliskus operācijas rezultātus un izvairīties no iespējamām kļūdām vai komplikācijām. Pateicoties lāzeram, ievērojami ir samazinājies operācijas laiks. Ārsts mazāk izmanto instrumentus acs iekšienē, kas samazina iespējamo infekcijas risku. Kā arī samazina ultraskaņas un instrument kaitīgo ietekmi uz acs apkārtējiem audiem (radzeni, varavīksneni), kas ievērojami paātrina atveseļošanās procesu un ļauj izvairīties no sarežģījumiem pēc operācijas. Mūsu klīnikā kataraktas operācijas notiek anesteziologa klātbūtnē. Operācija ir nesāpīga un parasti pietiek ar pilienu anestēziju. Bet tajā pašā laikā, anesteziologs nodrošina pacientam maksimālu komfortu- nav bailes, nemiers, diskomforts un sāpes. Turklāt ārsts uzrauga asinsspiedienu, sirds ritmu, un, ja nepieciešams, veic korekciju. Tādā veidā mēs sniedzam pacientam maksimālu komfortu un drošību operācijas laikā.

Find out how to get our services cheaper

Learn more

Biežākās sūdzības kataraktas gadījumā

Bad vision

Katarakta ir nesāpīga un var rasties vienā vai abās acīs. Gadiem ejot, attēli var kļūt blāvi. Krāsas vairs nav tik piesātinātas un redze kļūst ar vien neskaidrāka. Dažiem cilvēkiem ir novērota redzes dubultošanās, kā arī mēdz gadīties, ka apžilbst no spilgtas gaismas, kas var radīt problēmas autovadītājiem. Brilles nevar labot šīs problēmas, ko izraisa katarakta. Kataraktas lāzeroperācijā ārsti izmanto precīzu lāzera staru, lai atvieglotu apduļķotās lēcas izņemšanu un sagatavotu aci jaunas dzidras lēcas ievietošanai. Tas samazina vai novērš nepieciešamību pēc briļļu lietošanas, lai nodrošinātu labāko iespējamo rezultātu viņa pacientiem. Ja Jums ir katarakta, ir iespējams kāds no šiem simptomiem: 1. Redzes traucējumi; 2. Nepieciešamība pēc spilgtākas gaismas; 3. Nepieciešamība biežāk lūgt ārstam parakstīt atbilstošās brilles. Lai procedūras laikā Jūs nejustu diskomfortu, Jūsu acis pirms tam tiks sagatavotas pielietojot anestēzijas līdzekļus. 1. Tiek veikts neliels iegriezums, lai ar mazu instrumentu sadalīt apduļķotu lēcu fragmentos un saudzīgi izvadīt no aci. Standarta vai premium intraokulārās lēcas implants tiek ievietots caur to pašu mazo griezuma vietu. 2. Standarta vai premium intraokulārās lēcas implants tiek atlocīts un novietots savā pastāvīgajā pozīcijā

Lāzera kataraktas operācijas ieguvumi, izmantojot VICTUS femtosekunžu lazera platformu, salīdzinot ar manuālo metodi.

Before

ПЕРЕД

Before

ПОСЛЕ

Femtosekunžu tehnoloģija ir precīzāka, nesāpīgāka, un ļauj ātrāk atveseļoties pēc kataraktas operācijas. Femtosekunžu lāzera kataraktas operācija ne tikai būtiski uzlabo redzi, bet arī samazina atkarību no brillēm un kontaktlēcām. Kataraktas operācija palīdz atjaunot arī redzi, koriģējot tuvredzību (tuvredzība), tālredzību (hyperopia), astigmātismu, un dažos gadījumos arī vecuma tālredzību.

 • review
 • review

  Pärtel Toompere

  It was very positive that the surgery didn't interrupt my daily life the next days.

 • review

  Käroli Michelson

  The next morning the world was clear, my eyes didn't hurt and the eyesight was clear.

 • review

  Liisi Värv

  Laser eye surgery was one of the best investments I've made! The people there were friendly sweet and kind. The service was super!

 • review

  Kaspars U.

  After almost 20 years I see without glasses again. Now, from time to time, I imagine why I didn't do it faster.

 • review

  Liene J.

  Can life change after eye laser correction? YES, it can!

 • review

  Evita A.

  Right now, two weeks have passed since the surgery and I see perfectly well. Happier and without GLASSES!

 • review

  Ilva Ž.

  These are fantastic feelings. I have only one question, why didn't I do it before?!

 • review

  Jevgenijs R.

  I'm completely satisfied with the results after SuperLasik surgery. The staff at the eye centre was very interested to explain all the necessary information about the vision correction surgery.

Plašāka lēcu izvēles iespēja nekā agrāks

Lai izvēlētos lēcu, kas jums būtu visvairāk piemērota, apsveriet dažus turpmāk minētos jautājumus

Mūsu mērķis ir atrast jums vispiemērotāko lēcu Apspriedīsim iespējas jau tūlīt

Book a consultation

Biežāk uzdotie jautājumi

Kādas ir slimības pazīmes? Kā cilvēks var pamanīt, ka ar viņa acīm kaut kas nav kārtībā?

Cilvēki parasti sūdzas par redzes izmaiņām, kas skar skatīšanos gan tuvumā, gan tālumā un ko nav iespējams izlabot ar speciāli piemeklētām brillēm. Tas nozīmē – ja neizdodas atrast brilles, kas palīdz redzēt labāk, tam jāmeklē iemesls. Veicot tālākas pārbaudes, parasti konstatējam,ka cilvēkam ir katarakta, kas vājina redzes asumu.

Kam sevišķi piemērota kataraktas operācija ar lāzeru?

• Cilvēkiem ar komplicētu kataraktu.
• Cilvēkiem ar traumatisku kataraktu (slimība veidojusies kādas traumas dēļ).
• Cilvēkiem, kam ir sekla acs priekšējā kamera (sprauga starp varavīksneni un radzeni).
• Cilvēkiem gados, kuru veselības stāvoklis paģērē veikt operāciju pēc iespējas īsākā laikā.
• Bērniem.

Vai, konstatējot kataraktu, uzreiz nepieciešams veikt operāciju?

Tas praktiski nav iespējams, jo pirms operācijas ārstam sīki un smalki jāizpēta cilvēka vispārējais veselības stāvoklis. Ir dažādi bīstami faktori, kas var ietekmēt operācijas rezultātu: gan vispārējas slimības – cukura diabēts, paaugstināts asinsspiediens, asinsvadu ateroskleroze un daudzas citas –, gan arī dažādas acu slimības, piemēram, sausās acs sindroms. Jāsaprot, ka operācijas rezultāts atkarīgs ne tikai no tā, kā veiks šo operāciju, bet arī no tā, kā pats organisms reaģēs uz šo iejaukšanos. Lai cilvēks atgūtu redzi, operācijas laikā acī ievietojam mākslīgo lēcu, kas dod iespēju turpmāk redzēt tikpat labi kā iepriekš. Lai tas notiktu bez problēmām, nepieciešams noskaidrot, vai ir iespējamas smagas reakcijas pret mākslīgajām lēcām jeb im-
plantiem. Bet tas atkarīgs no tā,vai cilvēkam ir kādas blakusslimības un kādas tās ir. Visvairāk mani kā ārstu uztrauc deguna blakusdobuma slimības, tāpēc pirms operācijas to rūpīgi izmeklē. Kāpēc tas tik svarīgi? Ja blakusdobumos mīt kāda slēpta infekcija, pēc operācijas tā var strauji pāriet uz acu āboliem un radīt izteiktu iekaisumu. Jāpievērš uzmanība arī nieru, ādas un locītavu slimībām, kas nereti rada reakciju acu ābolu audos. Proti, nieru, ādas, locītavu un acu ābolu audi pēc struktūras ir līdzīgi, un, ja problēmas ir kādā no minētajām vietām, tās var pāriet arī uz acīm.

Cik droša ir kataraktas operācija?

Kataraktas operācija ir viena no pasaulē visbiežāk veiktajām procedūrām. Bieži tā ir ambulatora, jums paliekot nomodā.

Kā rīkoties, ja nepieciešama abu acu operācija?

Ja kataraktas operācija nepieciešama abām acīm, ārsts ar jums pārrunās, kad vislabāk ieplānot katras acs operāciju.

Kad man būs vajadzīga kataraktas operācija?

Lēmums par to, kad jāveic kataraktas operācija, jāpieņem atkarībā no jūsu redzes spējas ikdienā. Pat vēl dažus gadus pēc kataraktas diagnosticēšanas jūs varat vadīt automašīnu, skatīties TV un strādāt ar datoru. Dažreiz katarakta ir viegla un neietekmē redzi.Bet, ja katarakta sāk radīt redzes traucējumus, piemēram, kad vadāt automašīnu, ir pienācis laiks konsultēties ar ārstu par ārstēšanas iespējām.

Kas gaidāms pēc kataraktas operācijas?

Jums var tikt izsniegti acu pilieni, kas dažas nākamās nedēļas būs jālieto katru dienu. Turklāt aptuveni vienu nedēļu pēc operācijas jums nosnaužoties vai guļot var būt nepieciešams acu aizsargplāksteris.Atveseļošanās laikā jums būs jāvalkā saulesbrilles, lai palīdzētu pasargāt aci no spilgtas gaismas.

Cik drīz pēc kataraktas operācijas mana redze uzlabosies?

Redzes uzlabošanos jūs varat pamanīt gandrīz tūlīt pēc operācijas, bet ir cilvēki, kam vairākas dienas mēdz migloties redze.

Ieklausies mūsu pacientu atsauksmēs