5 MĪTI REDZES KOREKCIJAS OPERĀCIJĀ

Apskatīsim visbiežāk sastopamus nepareizus priekšstatus par lāzerkorekcijas operācijām:

Mīts Nr. 1: Ja redzes lāzerkorekcija ir tik droša procedūra, kāpēc tik daudz ārstu nēsā brilles?

Patiesība: Redzes lāzerkorekcija nav dzīves glābjoša procedūra. Tā uzlabo dzīves kvalitāti un piedāvā brīvību no brillēm un kontaktlēcām. Ārsti ir tādi paši cilvēki kā ikviens cits. Daži no viņiem ir apmierināti ar savu dzīves veidu nēsājot brilles, daļai  var būt norādītas kontrindikācijas, it īpaši, ja sāk attīstīties vecuma tālredzība jeb presbiopija. Bet liela daļa no ārstiem un medicīnas darbiniekiem jau ir veikuši redzes lāzerkorekcijas, šo faktu parasti nepamana.

Piedāvājam iepazīties ar ārsta un optometristu viedokļiem par veikto redzes lāzerkorekciju.

 

Mīts Nr. 2: Bērniem neveic lāzerkorekcijas operāciju, jo tas ir ļoti bīstami.

Patiesība: Cilvēka organisms aug un turpina attīstīties līdz aptuveni 18 gadu vecumam, arī acs orgāns mainās atbilstoši. Tuvredzības progresēšana, acs izmēru izmaiņu dēļ, turpināsies līdz pat 20 gadu vecumam. Ja līdz tam laikam veikt operāciju, tad noturēt sasniegto rezultātu būs diezgan sarežģīti.

 

Mīts Nr. 3: Pēc pāris gadiem redze atkal pasliktināsies un operāciju nāksies atkārtot.

Patiesība: Veicot rūpīgu analīzi un piemērojot pareizu diagnozi katram pacientam, veiktās operācijas rezultāts saglabāsies uz ļoti ilgu laika periodu. Taču redzes lāzerkorekcija nepasargā no noguruma, it īpaši, ja neievēro darba higiēnu vai strādā pie datora bez pārtraukumiem, tad acu muskuļu spazmas rezultātā īslaicīgi pasliktinās redzes asums tālumā. Tas ir raksturīgs arī cilvēkiem ar normālu redzi, kam redzes lāzerkorekcija netika veikta.

Mīts Nr. 4: Sievietēm, kurām tika veikta lāzerkorekcijas operācija, ir aizliegts palikt stāvoklī.

Patiesība: Pati operācija nekā neietekmē dzemdību procesu. Redzes lāzerkorekcija ir ļoti saudzīga procedūra, lāzera iedarbība notiek tikai 100 mikronu dziļumā. Taču tuvredzība pati par sevi veido papildus riskus, jo tuvredzīgiem cilvēkiem acs ābols parasti ir garāks, bet tīklenes audi mēdz būt plānāki un trauslāki. Līdz ar to, tuvredzīgiem pacientiem ir īpaši rekomendēta izmeklēšana pie acu ārsta pirms dzemdībām, lai savlaicīgi atklāt tīklenes pataloģiju un nozīmēt nostiprinošo ārstēšanu, neatkarīgi no tā vai iepriekš tika veikta lāzerkorekcija.

Runājot par sievietēm, kas ir stāvoklī vai baro bērnu ar krūti, patiešām, lāzerkorekcijas operācija ir kontrindicēta. Šādos periodos sievietes ķermenis kļūst nestabils hormonālās disfunkcijas dēļ, kas var ietekmēt dzīšanas procesus. Kā arī, pēc operācijas tiek nozīmēti acu pilieni ar antibiotikām. Antibiotikas nelielā daudzumā ar mātes pienu var nokļūt mazuļa organismā, lai to nepieļautu,  operāciju drīkst veikt tiklīdz krūts barošana ir pabeigta, un hormonālais fons ir izlīdzināts. Parasti, tas ir vidēji 1-3 mēneši pēc krūts barošanas pārtraukšanas.

 

Mīts Nr. 5: Redzes lāzerkorekcijas operācija ir ļoti dārga.

Patiesība: Vienas procedūras cena ir viegli salīdzināma ar briļļu stiklu vai kontaktlēcu lietošanas izmaksām. Piemēram, ja regulāri tiek lietotas kontaktlēcās, tad rēķinot izmaksas mēneša kontaktlēcām, kopšanas līdzekļiem, un rezerves brillēm, tad redzes lāzerkorekcija pilnībā atmaksāsies vidēji 4-5 gadu laikā.

 

Piesakieties uz konsultāciju un noskaidrojiet ārstēšanas iespējas!