Redzēt nozīmē pilnvērtīgi dzīvot

Acis ir vissvarīgākais maņu orgāns. Cilvēka smadzenes 80% informāciju iegūst, tieši pateicoties redzei. Acis ir logs uz pasauli. Redzēt nozīmē atpazīt. Redzēt nozīmē piedzīvot. Redzēt – tā ir neatkarība un brīvība. Redzēt – nozīmē dzīvot! Vairāk nekā puse pasaules iedzīvotāju redzes uzlabošanai lieto brilles vai kontaktlēcas. Tomēr daudzi atzīst, ka atkarība no šiem optiskajiem palīglīdzekļiem apgrūtina gan profesionālo dzīvi, gan atpūtas brīžus. Vienkārši spēt redzēt. Bez brillēm vai kontaktlēcām. Tagad tas ir iespējams aizvien vairāk gadījumos, jo medicīna un tehnoloģijas nepārtraukti attīstās. Redzes lāzerkorekcijas tehnikas tagad ir zinātniski atzītas un klīniski pārbaudītas jau pēdējo dažu desmitgažu laikā. Tās piedāvā būtisku alternatīvu tradicionālajām redzes korekcijas metodēm, piemēram, brillēm un kontaktlēcām. ReLEx® SMILE ir jauna lāzertehnoloģija, ko piedāvā Carl Zeiss, saudzīgai redzes defektu korekcijai. Tā ir patiesi saudzīga ārstēšanas metode, kas apvieno plašu pieredzi un izcilu tradicionālo redzes korekcijas tehnoloģiju drošību ar vairākiem novatoriskiem ieguvumiem, augstu precizitātes līmeni un ievērojami lielāku komfortu procedūras laikā.

Pilnība tiek sasniegta
nevis tad, kad viss ir pievienots,
bet gan tad, kad nav vairs ko atņemt.”

/Antoine de Saint-Exupéry/

Pieteikt konsultāciju

Pieteikt konsultāciju

Cilvēka radīts fenomens, lai radītu izcilu vīziju

Nav mikrokeratoms, nav ablācijas produktu– šīs ir raksturīgākās priekšrocības ReLEx® smile un ReLEx flex. Jo abas šīs metodes tiek ekskluzīvi izmantotas Carl Zeiss VisuMax® un ar to individuālajām komponentēm – sniedzot Jums neiedomājamu ieguvumu augstas precizitātes femtosekunžu tehnoloģijā: augsta līmeņa reproducējamību un prognozējamība – pat gadījumos ar augstu korekcijas nepieciešamību.

Image Of Relex Smile
Image of Femto Lasik Laser

Precīza un saudzīga procedūra ar
Visumax femtosekunžu lāzeru

Īpaši izstrādātā lāzeru sistēma, ko izmanto SMILE procedūrā, ir Carl Zeiss VisuMax® femtosekunžu lāzers. Femto-LASIK ķirurģijā tā jau ir atstājusi patīkamu iespaidu gan uz pacientiem, gan ārstiem, pateicoties tās izsmalcinātajām tehnoloģijām, precizitātei un drošumam. SMILE metode tagad nodrošina grieziena precizitāti neskartajā radzenē līdz pat tuvākajiem mikrometriem.

Procedūras laikā femtosekunžu lāzers nodrošina precīzu redzes defektu korekciju, vienlaikus praktiski neskarot apkārtējos radzenes audus. Kontakta stikls ir īpaši izstrādāts, lai atbilstu radzenes individuālajai anatomijai un pieļautu pielāgotu ārstēšanu, kurā radzenes audi netiek nevajadzīgi saplacināti.

Ergonomiski izstrādātā un funkcionāli daudzpusīgā pacientu kušete nodrošina īpašu komfortu un relaksāciju procedūras laikā. Lāzera procedūras laikā pacienta novietojums tiek nepārtraukti uzraudzīts, automātiski pielāgots un, ja nepieciešams, arī koriģēts.

Dzīve bez brillēm

Ārstēšanas soļi

1. solis

Vienā solī VisuMax femtosekunžu lāzers radzenes dziļumā izveido plānu optisko disku un nelielu lāzergriezumu (mazāk nekā 4 mm).

2. solis

Ķirurgs atdala radzenes disku caur šo nelielo piekļuves punktu. Tiek minimāli traucēta radzenes biomehānika.

3.solis

Minimāli invazīvā radzenes virskārtas noņemšana izmaina radzenes optiskās īpatnības, koriģējot acs refraktīvos bojājumus.

20. gadsimta 80. gadu vidū gan zinātniski, gan klīniski tika ieviestas tehnoloģijas redzes lāzerkorekcijai. Visu šo metožu pamatprincips ir lāzera izmantošana, lai izmainītu radzenes optiskas īpatnības.

Pirmās paaudzes ārstēšanas metodes

PRK un LASEK noteica manuālu radzenes ārējā aizsargslāņa (epitēlija) noņemšanu pirms lāzeroperācijas veikšanas. Nedēļas laikā pēc operācijas ar šīm metodēm bieži vien ir raksturīgs jutīgums un lēnāka redzes asuma atgūšana. Tieši tāpēc tika izstrādātas

2. paaudzes lāzerķirurģijas tehnikas,

kas nosaka plāna radzenes atloka veidošanu (LASIK un Femto- LASIK). Šeit ar mehānisku asmeni (mikrokeratomu) vai femtosekunžu lāzeru tiek izveidots plāns radzenes atloks tikai 120 mikrometru biezumā. Radzenes augšējā slānī tiek izgriezts gandrīz pilns aplis (270°). Pēc tam atloks tiek nolocīts malā kā grāmatas vāks. Tālāk notiek pati redzes lāzerkorekcija – uz radzenes audiem iedarbojas lāzera stars. Jo lielāks ir redzes defekta līmenis, jo vairāk audu jānoņem. Ārstēšanas pēdējā posmā radzenes vāciņš tiek nolocīts atpakaļ tā sākotnējā pozīcijā. Pēc tam tas tuvāko nedēļu vai mēnešu laikā lēnām ieaug sākotnējā vietā. Trūkums slēpjas tajā, ka vāciņš
var novirzīties vai pat tikt noplēst nost (radzenes atloka nobīdīšanās) berzēšanas vai cita fiziskā kontakta ietekmē pēc operācijas.

3. paaudzes redzes lāzerkorekcijas

ReLEx® SMILE princips: īpaši precīzais ZEISS VisuMax® femtosekunžu lāzers veido caurspīdīgu optisku disku radzenes dziļumā, kuru apjomu un formu nosaka koriģējamā redzes defekta pakāpe. Pēc tam ar speciāla instrumenta palīdzību šis optiskais disks viegli tiek izņemts ārā no radzenes caur nelielu lāzergriezumu. Pretstatā iepriekšējām tehnoloģijām radzene vairs nav jānoloka atpakaļ. Atloks netiek veidots, iegriezuma zona ir samazināta līdz minimumam un ārējais radzenes slānis saglabājas neskarts. To visu ļauj iegūt šī mūsdienīgā, precīzā un ērtā ārstēšanas metode.

Minimāli invazīvs – bez vāciņa iegriezuma.

ReLEx smiLE sniegtie ieguvumi

Pēdējos gados minimāli invazīvas diagnosticējošās un ārstēšanas metodes ir noteikušas jaunus standartus modernajā medicīnā. Tas ir tāpēc, ka minimāli invazīvas metodes ļoti bieži nozīmē papildus drošību un minimālu diskomfortu pacientam. Carl Zeiss ReLEx® SMILE metode ir izstrādāta kā jauna tehnika maksimāli saudzīgai redzes lāzerkorekcijai. Šī novatoriskā ārstēšanas tehnika sniedz virkni ieguvumu:

Ārstēšana bez griezieniem

 • Visa operācija notiek vienā etapā – radzenes vāciņš nav jāveido
 • Saudzīga piekļuve tikai dažu milimetru izmērā (par 80% mazāks lāzera iegriezums nekā ar LASIK un Femto-LASIK)
 • Aizsargājošā radzenes slāņa (epitēlija) un ārējo radzenes slāņa stabilitātes saglabāšana
 • Netiek bojātas radzenes nervu sķiedras – mazāk izteikta sausuma sajūta pēc operācijas, salīdzinot ar citām metodēm
 • Praktiski nesāpīga procedūra arī pēcoperācijas laikā

Visa procedūra tiek veikta ar femtosekunžu lāzeru, vienā etapā (viss ar femto tehnoloģija)

 • Tiek izmantota īpaši precīza femtosekunžu tehnoloģija. Izcila rezultātu prognozēšanas iespējamība pat smagas tuvredzības gadījumos (> -7,00 D)
 • Procedūras laikā uz acīm darbojas daudz mazāks spiediens
 • Procedūra bez trokšņa un nepatīkama aromāta
 • Redzes asuma stabilizēšanās – parasti 14 dienu laikā
 • Visa lāzerkorekcija tiek veikta vienā procedūras solī
 • Operācijas laikā netiek mainītas ierīces
 • Īsa procedūra

Fokusā un ārpus tā –

redzes defektu veidi

Cilvēka acs fizikālie/optiskie principi ir līdzīgi fotokameras principiem. Radzene un acs kristāliskā lēca veic fotokameras objektīva lomu. Acs tīklenei, savukārt, ir iedalīta fotofilmiņas loma. Tā atrodas acs aizmugurējā daļā līdzīgi kā filmiņa fotokamerā. Acī ar normālu redzi gaismas stari tiek fokusēti tā, lai fokusa punkts atrastos acs tīklenē. Rezultāts ir asi fokusēts attēls. Pēc tam optiskie nervi to pārraida uz
smadzenēm.
Tuvredzība ir izplatītākais redzes defekts visā pasaulē. Dažādās pakāpēs tā piemīt gandrīz pusei pasaules iedzīvotāju. Tuvredzīgiem cilvēkiem acs parasti ir pārāk gara. Radzene un kristaliskās lēcas lauž gaismas starus tādā veidā, ka attēls atrodas tīklenes priekšpusē. Laikā, kad gaismas stari sasniedz tīkleni, tie jau sāk novirzīties. Rezultātā tīklenē veidojas nefokusēts attēls, attāli objekti šķiet izplūduši. Atkarībā no redzes defekta pakāpes tuvie objekti var būt redzami asā fokusā.

Tālredzīgiem cilvēkiem acs parasti ir pārāk īsa. Radzene un lēca lauž gaismas starus tādā veidā, ka attēls atrodas aiz tīklenes. Tādējādi uz tīklenes veidojas izplūdis attēls, jo gaismas stari sasniedz tīkleni vēl nefokusētā veidā. Līdz noteiktam vecumam šo optisko defektu var kompensēt, mainot kristāliskās lēcas formu. Atkarībā no tālredzības pakāpes tuvi objekti un dažos gadījumos pat attāli objekti vairs var nebūt redzami asā fokusā.

Cilvēkiem ar astigmātismu radzenes optiskais spēks ir nevienmērīgs. Rezultātā refrakcija rada vairākus fokusa punktus. Gan tuvi, gan tāli objekti izskatās greizi vai deformēti. Astigmātisms var veidoties atsevišķi vai kopā ar tuvredzību vai tālredzību.

Pieteikt konsultāciju

Pieteikt konsultāciju

Cita informācija, kas Jūs varētu interesēt par SMILE

 • Kas padara ReLEx® SMILE tik īpašu?

  Atšķirībā no citām acu lāzerķirurģijas procedūrām – ar femtosekunžu lāzeri neskartajā radzenē tiek izveidots neliels grieziens, kas sniedz piekļuves punktu tikai dažu milimetru garumā. Patiesībā radzene vispār netiek atvērta – atšķirībā no LASIK un Femto-LASIK. Šo metodi nodrošina Carl Zeiss VisuMax® femtosekunžu lāzera unikālā precizitāte un sniegums.

 • Arī PRK vai LASEK neveido atloku radzenes virskārtas slānī. Kā šīs procedūras atšķiras no smiLE?

  PRK un LASEK procedūrās virsējais radzenes slānis (epitēlijs) tiek noņemts manuāli. Tādējādi tiek atklāti dziļākie radzenes slāņi, kam jāveic lāzerapstrāde.
  Trūkumi
  PRK un LASEK gadījumā ir novērotas lielākas sāpes pēc operācijas; dzīšanas
  procesam un redzes asuma stabilizēšanai ir nepieciešams relatīvi ilgs laiks. PRK un LASEK nerekomendē smagas tuvredzības ārstēšanai. Pastāv ievērojami lielāks rētu (radzenes kroku) veidošanās risks. ReLEx SMILE apvieno PRK un LASEK sniegtos ieguvumus (nav iegriezums, kas veido vāciņu) ar LASIK un Femto-LASIK priekšrocībām (minimāls diskomforts un ātra redzes asuma atjaunošanās).

 • Cik liela pieredze ir ieguldīta SMILE izveidē?

  Carl Zeiss izstrādātās tehnoloģijas garantē kvalitāti un precizitāti optikā jau kopš 1846. gada. 1986. gadā Carl Zeiss atklāja pirmo redzes lāzerkorekcijas eksimēra lāzeru. Pēdējo 25 gadu laikā šis uzņēmums ir nemainīgi atradies redzes defektu lāzerkorekcijas sasniegumu priekšgalā. Femtosekunžu tehnoloģija ir plaši pārbaudīta, un tās klīniskā vērtība ir tikusi pierādīta daudzu gadu garumā. Refraktīvā lēcas ekstrakcija kontrolētos klīniskajos pētījumos tiek veikta kopš
  2006. gada. Pirmie pacienti jau ir izgājuši 10 gadu pēcoperācijas uzraudzības
  periodu. Pašlaik SMILE kā standarta ārstēšanas metode tiek lietota daudzās
  valstīs visā pasaulē.