IEPAZĪSTI SEVI NO JAUNA PĒC REDZES KOREKCIJAS, IZMANTOJOT MŪSDIENĪGĀS CARL ZEISS TEHNOLOĢIJAS.

Iespējams, jau esat iztēlojies (-usies) dzīvi bez brillēm un kontaktlēcām un iepazīstaties ar tehnoloģiju jaunumiem lāzerķirurģijas ārstniecībā. Ārkārtīgi inovatīvā un pārsteidzoši ātrā femtosekunžu lāzertehnoloģija ir uzstādījusi jaunu rekordu!

Ar tās palīdzību jau pārbaudītā LASIK procedūra kļuvusi vēl drošāka un precīzāka, turklāt pirmo reizi ir iespējams veikt operāciju, itin nemaz neizmantojot mehāniskas iekārtas un griešanas instrumentus. Šī tehnoloģija beidzot ļauj ārstēt pacientus, kuriem līdz šim nevarēja veikt operāciju, jo viņu radzene bija pārāk plāna vai redzes traucējumi – pārāk smagi.

FEMTO-LASIK: TIKAI DAŽI SOĻI LĪDZ DZĪVEI BEZ BRILLĒM

Femto-LASIK ir viena no mūsdienīgākajām lāzerprocedūrām redzes korekcijai. Ar femtolāzera tehnoloģiju tiek panākta vēl lielāka drošība un precizitāte: ZEISS VisuMax ir tik precīzs, ka Jūs ar to varētu uzrakstīt uz mata savu vārdu. Izmantojot ar datoru vadāmo ZEISS MEL 90 lāzeri, radzene tiek pārveidota tik precīzi, ka brilles vairs nav nepieciešamas.

Pieteikt konsultāciju

KAS IR FEMTO-LASIK?

*Femto-LASIK: ārkārtīgi īsi lāzera impulsi aizstāj mehāniski veiktu iegriezumu.

Femtosekunžu LASIK, pazīstama arī kā Femto-LASIK, ir viena no jaunākajām procedūrām tuvredzības, tālredzības un astigmātisma ārstēšanā. Atšķirībā no parastās LASIK procedūras, kad tiek veikts iegriezums radzenē ar plānu mikrožileti, Femto-LASIK operācijas laikā iegriezums radzenē netiek veikts, audi tiek delikāti sadalīti, izmantojot lāzera staru.

Šī jaunā un īpaši precīzā metode ļauj ārstēt pacientus, kuriem līdz šim nevarēja veikt LASIK operāciju pārāk plānas radzenes vai nopietnu redzes traucējumu dēļ.

Kas ir femtosekunžu lāzers?


Femtosekunžu lāzers izmanto ārkārtīgi īsus infrasarkanos impulsus. Katrs lāzera impulss ilgst tikai dažas femtosekundes – vienu kvadriljono daļu no sekundes. Femtosekunde ir 0,000000000000001 daļa no sekundes.

Kā strādā femtosekunžu lāzers?


Femtosekunžu lāzers fokusē enerģiju precīzā un iepriekš noteiktā radzenes dziļumā. Katrs ārkārtīgi īsais lāzera impulss rada mikroskopisku gāzes burbuli, kas atdala apkārējos radzenes audus. Šo fizikālo procedūru sauc par fotodisrupciju. Tūkstošiem datora uzmanīgi vadītu lāzera impulsu apvienojas un rada ļoti precīzu radzenes audu atdalīšanu.

Ko Jums var sniegt nevainojamas redzes (Precise Vision) Femto-LASIK operācija, izmantojot Carl Zeiss tehnoloģijas?


Carl Zeiss VisuMax femtosekunžu lāzers nosaka jaunu precizitātes standartu. Minimāla lāzera impulsa enerģija, izmantojot augstas precizitātes ZEISS optiku, un augsta impulsa frekvence ļauj veikt iegriezumu ar līdz šim nepārspētu precizitāti tieši vēlamajā radzenes dziļumā. Salīdzinot ar LASIK iegriezuma tehnoloģiju, tiek sasniegta vēl asāka,kontrastaināka un spilgtāka redze.

AUGSTĀKĀ LĪMEŅA REDZES KOREKCIJA: CARL ZEISS VISUMAX FEMTOSEKUNŽU LĀZERS.

  • Salīdzinot ar LASIK metodi, tiek izslēgta ar iegriezumu saistītu komplikāciju iespējamība mehāniska griezoša instrumenta izmantošanas dēļ.

  • Īpaši izstrādātā ZEISS optika nodrošina minimālu lāzera starojuma iekļuvi acī. Apkārt esošā radzene paliek neskarta.

  • Ārkārtīgi augsta precizitāte, izveidojot dabisku radzenes lēcu – pat pacientiem ar plānu radzeni un nopietniem redzes traucējumiem.

  • Salīdzinot ar LASIK metodi, komfortablāka un drošāka procedūra – piemēram, operācijas laikā acs tiek pakļauta zemākam spiedienam.

  • Redzes korekcija tiek veikta, izmantojot modernākus, mūsdienīgākus algoritmus. Tas palīdz sasniegt vēl labākus rezultātus un panākt vēl asāku, kontrastaināku un spilgtāku redzi nekā koriģējot redzi ar LASIK metodi.

  • Cieši piegulošā, jaunā un izliektā VisuMax lēca pieņem radzenes dabisko formu un novērš nevajadzīgu stresu acī.

  • Komforta faktors – abi ZEISS precīzie lāzeri (VisuMax un MEL 90) izmanto vienādu un ērtu pacientu atbalsta sistēmu. Jūsu ērtībai MEL 90 un VisuMax kombinācija ļauj nemainīt atrašanās vietu starp operācijas soļiem.

  • Mierpilna vide – neuzkrītošs zils apgaismojums procedūras laikā rada nomierinošu atmosfēru.

Pieteikt konsultāciju

Biežāk uzdotie jautājumi par lāzeroperāciju Femto-LASIK


Jums noteikti ir daudz jautājumu par lāzerķirurģijas attīstību. Turpinājumā lasāmas atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem. Taču šī informācija nevar aizstāt izsmeļošu konsultāciju ar acu ārstu, jo tam tā nav paredzēta. Pēc rūpīga izmeklējuma speciālists norādīs, vai lāzeroperācija Jums ir piemērots risinājums. Speciālists, protams, arī informēs par iespējamajiem riskiem un blaknēm.

Kā uzzināt, vai man var veikt redzes korekciju ar lāzera palīdzību?

Vispirms rūpīgi jāpārbauda acis.Liela nozīme ir acs optiskās sistēmas rādītājiem un radzenes biezumam, kā arī citiem acs ābola individuāliem parametriem. Acu ārsts sniegs detalizētu konsultāciju un atbildēs uz visiem jautājumiem.

Vai pieejama ilgtermiņa pieredze?

Pirmā redzes lāzerkorekcija ar PRK metodi tika veikta 1987. gadā, savukārt pirmā LASIK procedūra – 1990. gadā. Abas metodes kopš 1990. gadu vidus ir zinātniski atzītas. Kopš tā laika diagnostikas un lāzera tehnoloģijās vērojams nozīmīgs progress.

Kādus redzes traucējumus var ārstēt ar Femto-LASIK, LASEK vai PRK?

Lielāko daļu redzes traucējumu, ko var koriģēt ar brillēm vai kontaktlēcām, var ārstēt arī ar lāzeri. Metodes izvēle ir atkarīga no acu individuālām anatomiskām un optiskām īpatnībām. Acu ārsts sniegs sīkāku informāciju par tieši Jums piemērotāko redzes korekcijas metodi pēc izmeklēšanas rezultātu apkopojuma.

Vai ar redzes lāzerkorekciju var ārstēt arī presbiopiju (ar vecumu saistītu tālredzību)?

Presbiopija ir dabīgās lēcas nespēja ar vecumu fokusēties uz tuviem priekšmetiem. Ar lāzerķirurģijas palīdzību nevar atjaunot lēcas spējas. Taču inovatīvās un iedarbīgās radzenes veidošanas programmas var palīdzēt pārvarēt šīs grūtības daudziem presbiopijas pacientiem, tādēļ piemērotāko redzes lāzerkorekciju nepieciešams apspriest ar acu lāzerķirurģijas speciālistu.

Kura procedūra ir man piemērotākā?

Tas atkarīgs no vairākiem diagnostiskiem, veselības un vecuma faktoriem, piemēram, nepieciešamā korekcijas līmeņa vai noteiktā radzenes biezuma. Šo jautājumu Jums vajadzētu apspriest ar savu acu ārstu.

Cik ilgs laiks nepieciešams starp abu acu operācijām? Tas atkarīgs no indikācijām un ārstēšanas veida. Abas acis var operēt gan vienā un tajā pašā, gan dažādās dienās.

Tas atkarīgs no indikācijām un ārstēšanas veida. Abas acis var operēt gan vienā un tajā pašā, gan dažādās dienās.

Kas jādara pēc procedūras?

Pēc operācijas Jums izsniegs pilienus un/vai citus medikamentus kopā ar pēcoperācijas aprūpes instrukcijas bukletu. Pirmā pārbaude parasti jāveic nākamajā dienā pēc operācijas. Turpmākās pārbaudes jāveic, saskaņojot ar savu acu ārstu. Parasti tās notiek pēc nedēļas, 1m., 3m., 6m., 1 gada pēc operācijas. Turpmāk rekomendējam plānveida kontroli vienreiz gadā.

Vai lāzerķirurģija ir stacionāra vai ambulatora ārstēšana?

Parasti lāzerķirurģija tiek veikta ambulatoros apstākļos. Pacienti tiek aicināti ņemt līdzi dzīvesbiedru,draugu vai, ja ieradušies ar mašīnu, kādu, kurš var nogādāt mājās.

Kad es atkal varēšu vadīt automašīnu?

Redzes asums pēc nevainojamas redzes (Precision Vision) Femto-LASIK procedūras parasti atjaunojas ļoti ātri. Pēc pirmā pēcoperācijas izmeklējuma speciālists Jums pateiks, kad atkal varēsiet vadīt automašīnu.

Cik ilgs laiks pēc operācijas nepieciešams, lai redze atjaunotos?

Jau sākot ar nākamo dienu pēc operācijas, brilles vairs nebūs vajadzīgas. Pēc Femto-LASIK procedūras redze pilnībā atjaunojas apmēram divu līdz trīs nedēļu laikā, savukārt pēc PRK vai LASEK procedūrām – apmēram pēc trīs mēnešiem.

Redzes traucējumi

Kāpēc mēs slikti redzam?

Nepareizi novadīta gaisma

Tuvredzība (miopija)

Tālredzība (hiperopija)

Astigmātisms

Lai redze būtu skaidra, acīm, radzenei un lēcai jādarbojas nevainojamā saskaņā. Ja ir slikta redze, acs līdzinās fotoaparātam, ar kuru var uzņemt tikai izplūdušus attēlus, jo nav pienācīgi iestatīts fokusa attālums.

Pieraksties jau tulīt!


Pieteikt konsultāciju